Logo programu KFS
Ogłoszenie z dnia 20.01.2020 r.
 
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego  (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników w roku 2020
 
  1. Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy w dniu 17.12.2019 r. otrzymał decyzję o ustaleniu limitu środków KFS na 2020 rok w wysokości 1.000.000,00 zł.
  2. W 2020 roku obowiązują zasady naboru i rozpatrywania wniosków o przyznanie środków KFS określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Dz. U. 2018 poz. 117), zwanym dalej „rozporządzeniem" oraz Regulaminie PUP w Legnicy w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Treść w/w dokumentów dostępna jest na stronie internetowej Urzędu. Dodatkowe kryteria wyboru zawarte są w niniejszym ogłoszeniu o naborze wniosków.
  3. O środki KFS może ubiegać się Pracodawca - zgodnie z definicją zawartą w art. 2 ust. 1 pkt 25 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. 2019 poz. 1482 ze zm.) – to jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika. Osoba prowadząca działalność gospodarczą niezatrudniająca żadnego pracownika nie jest pracodawcą.
  4. Wsparciem ze środków KFS może być objęty zarówno sam pracodawca jak i pracownik przez niego zatrudniony.
  1. Pracodawca – rozumiany zgodnie z definicją powyżej. Osoby pełniące funkcje zarządcze w spółkach, a także wspólnicy spółek prawa handlowego nie są pracodawcami; pracodawcą jest w  tym przypadku spółka.
  2. Pracownik - osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Osoby pełniące funkcje zarządcze w spółkach są pracownikami, jeśli są zatrudnione w ramach umowy o pracę. Powołanie w skład zarządu spółki nie jest powołaniem z art. 68 § 1 Kodeksu pracy i nie nadaje statusu pracownika. Nie jest pracownikiem prezes zarządu będący jedynym lub większościowym udziałowcem spółki. Nie jest pracownikiem osoba współpracująca (małżonek, dzieci własne lub dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodzice oraz macocha i ojczym pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracujący przy prowadzeniu działalności).
  1. Środki  KFS można przeznaczyć  na  sfinansowanie  działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy, na które składają się:
  1. określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w związku z ubieganiem się o sfinansowanie tego kształcenia ze środków KFS;
  2. kursy  i  studia  podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą;
  3. egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji  lub  uprawnień  zawodowych;
  4. badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po  ukończonym kształceniu;
  5. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.
  1. Ze środków KFS nie finansuje się:
  1. kosztów kształcenia ustawicznego rozpoczętego przed dniem podpisania umowy z Urzędem,
  2. kosztów przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia związanych z kursami,
  3. obowiązkowych szkoleń pracowników np. z zakresu BHP,
  4. badań wstępnych i okresowych,
  5. kosztów oprogramowania oferowanego łącznie ze szkoleniem,
  6. kosztów coachingu, który nie wpisuje się w program kursu,
  7. studiów wyższych (licencjackich, magisterskich i doktoranckich),
  8. uczestnictwa w konferencjach, zjazdach branżowych i kongresach naukowych,
  9. staży podyplomowych oraz szkoleń specjalizacyjnych lekarzy i lekarzy dentystów,
  10. staży podyplomowych oraz szkoleń specjalizacyjnych pielęgniarek i położnych,
  11. kształcenia ustawicznego realizowanego poza granicami Polski.
  1. Zasady naboru wniosków o przyznanie środków KFS w roku 2020.
  1. Termin naboru: od dnia 27 stycznia 2020 r. godz. 700 do dnia 07 lutego 2020 r. godz. 1500
  2. Pracodawcy, którzy mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy składają wniosek o przyznanie środków z KFS w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy,.
  3. Wnioski należy składać na aktualnym druku dostępnym do pobrania w wersji edytowalnej na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy:  www.legnica.praca.gov.pl.
  1. w formie papierowej – w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy, ul. Gen. Władysława Andersa 2, pokój 8, w godzinach od 700 do 1500 ;
  2. drogą elektroniczną - wnioski muszą być podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach  o podpisie elektronicznym lub potwierdzone profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.
W celu edytowania wniosku w programie komputerowym należy mieć bezwzględnie włączone makra.
  1. Wszystkie wnioski, które wpłyną w terminie ogłoszonego naboru będą oceniane. O terminie wpływu decyduje termin dostarczenia wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy. Kolejność złożenia wniosków nie ma wpływu na ich ocenę.
  2. Wnioski złożone przed rozpoczęciem lub po zakończeniu naboru nie będą rozpatrywane i zostaną zwrócone wnioskodawcy.
  3. Wniosek powinien być czytelnie wypełniony oraz podpisany przez osobę(y) uprawnioną(one) do składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań w imieniu Wnioskodawcy, zgodnie z informacją zawartą w  dokumentach rejestrowych Wnioskodawcy. Podpis Wnioskodawcy musi być złożony w sposób pozwalający zidentyfikować osobę składającą podpis. Zaleca się opatrzenie podpisu imienną pieczęcią tej osoby. W przypadku, gdy pracodawcę reprezentuje pełnomocnik, do wniosku należy załączyć pełnomocnictwo określające jego zakres. Pełnomocnictwo z czytelnym podpisem pracodawcy należy przedłożyć w oryginale. Wszystkie dokonane korekty, skreślenia i poprawki powinny być parafowane (w miejscu naniesienia tych poprawek) przez osobę(y) podpisującą(e) wniosek lub osobę(y) upoważnioną(e) do jego podpisania. Wniosek powinien być trwale spięty a wszystkie zapisane strony wniosku kolejno ponumerowane.
  4. Do wniosku o  przyznanie  środków  z  KFS  zgodnie z § 5 ust. 2 rozporządzenia do wniosku dołącza się:
Oryginał lub uwierzytelniona kopia programu kształcenia ustawicznego w przypadku ubiegania się o finansowanie kursów lub studiów podyplomowych powinien być złożony na załączniku C dla każdego kierunku kursu/studiów podyplomowych.
  Oryginał lub uwierzytelniona kopia zakresu egzaminu powinien być przedłożony na załączniku D do wniosku, jeżeli jego koszt będzie przedmiotem finansowania ze środków KFS.
  Wzory dokumentów potwierdzających kompetencje nabyte przez uczestników kształcenia dotyczą kursów, studiów podyplomowych oraz egzaminów. Należy przedłożyć je odrębnie dla każdego przewidzianego do realizacji działania (np. jeżeli przedmiotem finansowania będą 3 kursy o rożnej tematyce, to wniosek powinien zawierać 3 wzory dokumentów potwierdzających ukończenie kształcenia w danym zakresie).

Nie ma obowiązku dołączania do wniosku wzorów ww. dokumentów jeśli są one określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. W tej sytuacji wnioskodawca w części V.1 wniosku w poz. C powinien precyzyjnie wskazać przepis prawa, w którym wzór takiego dokumentu został określony, z podaniem jego publikatora (dziennik ustaw, rozporządzenie, rok wydania oraz nr/poz.), np. „Załącznik nr (...) do rozporządzenia z dnia (…) w sprawie (...), Dz.U. (…)".
W przypadku kursów zakończonych egzaminem zewnętrznym/państwowym - część V.1 wniosku stanowiącą porównanie dostępnych ofert rynkowych należy sporządzić odrębnie dla każdego kursu i egzaminu. W związku z tym do wniosku powinny zostać dołączone w odpowiedniej ilości sztuk:
  1. programy kształcenia (na załączniku C),
  2. zakresy egzaminów (na załączniku D),
  3. wzory dokumentów potwierdzających kompetencje nabyte przez uczestników odnoszące się do każdego kursu oraz egzaminu osobno (jeśli ich wzory wynikają z przepisów powszechnie obowiązujących wystarczy we wniosku wskazać podstawę prawną ich wydania).
 
  1. Etapy oceny wniosków.
  1. Ocena formalna.
  1. ). Kryteria oceny formalnej:
  1. wniosek jest kompletny (zawiera wymagane załączniki),
  2. wnioskodawca ma siedzibę lub prowadzi działalność na terenie Legnicy lub powiatu legnickiego,
  3. wniosek został podpisany przez osoby upoważnione,
  4. wnioskodawca na dzień złożenia wniosku spełnia definicję pracodawcy wg Kodeksu Pracy,
  5. wnioskodawca wykazał, że na dzień złożenia wniosku każdy z pracowników wytypowanych do objęcia wparciem spełnia definicję pracownika wg Kodeksu Pracy,
  6. działania planowane do realizacji spełniają definicję kształcenia ustawicznego,
  7. oświadczenia złożone przez Wnioskodawcę nie wykluczają przyznania dofinansowania,
  8. wniosek złożony i wypełniony prawidłowo (wszystkie zawarte we wniosku elementy czytelnie wypełnione).
  1. ). W przypadku gdy wniosek pracodawcy jest nieprawidłowo wypełniony, Dyrektor wyznaczy termin nie krótszy niż 7 i nie dłuższy niż 14 dni na jego poprawienie. Wnioski niepoprawione w wyznaczonym terminie pozostają bez rozpatrzenia.
  2. ). W przypadku niedołączenia do wniosku wymaganych załączników, wymienionych w § 5 ust. 2 rozporządzenia (wskazanych w pkt 7 ppkt 1-6 ogłoszenia o naborze wniosków), wniosek pozostaje bez rozpatrzenia.
  3. ). W przypadku nie spełniania warunków ubiegania się o środki KFS opisanych w kryteriach od b) do g) wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie.
  1. Ocena merytoryczna.
  1. ). W przypadku negatywnego rozpatrzenia wniosku Urząd uzasadnia odmowę.
  2. ). Przy ocenie merytorycznej wniosku będą brane pod uwagę następujące kryteria:
KRYTERIUM 1 - zgodność dofinansowania działań z ustalonymi priorytetami Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2020:

Dofinansowaniem ze środków KFS zostaną objęte wnioski, które spełniają wymagania przynajmniej jednego z poniższych priorytetów:
Priorytet nr 1 - wsparcie kształcenia ustawicznego dla osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem;
Wnioskodawca powinien dołączyć do wniosku oświadczenie, że potencjalny uczestnik kształcenia (np. matka, ojciec, opiekun prawny) spełnia warunki dostępu, czyli w ciągu jednego roku przed datą złożenia wniosku podjęły pracę po przerwie spowodowanej sprawowaniem opieki nad dzieckiem, tj. urlop macierzyński, wychowawczy czy zwolnienie na opiekę dzieckiem. Nie ma znaczenia długość przerwy w pracy jak również to, czy jest to powrót do pracodawcy sprzed przerwy czy zatrudnienie u nowego pracodawcy. Oświadczenie znajduje w części VI pkt 1 „Oświadczenia wnioskodawcy".
 
Priorytet nr 2 – wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia;
W ramach tego priorytetu finansowaniu podlegaj kształcenie ustawiczne osób w wieku powyżej 45 roku życia a decyduje wiek osoby, która ma skorzystać z kształcenia ustawicznego, w momencie składania przez pracodawcę wniosku.
 
Priorytet nr 3 - wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania tego priorytetu powinien udowodnić, że wskazana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy. Przy ocenie wniosku Urząd Pracy będzie brał pod uwagę zawody wskazane w badaniu „Barometr zawodów":
Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat legnicki - prognoza na rok 2020,
Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat Legnica – prognoza na rok 2020.
 
Kody zawodów można znaleźć na stronie Publicznych Służb Zatrudnienia.
 
Priorytet nr 4 – wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z rozwojem w firmach nowych technologii i zastosowaniem wprowadzanych przez firmę narzędzi pracy;
Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania tego priorytetu powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny lub narzędzia, bądź będą wdrożone nowe technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/planowanymi do wprowadzenia zmianami. Do wniosku należy dołączyć np.: kopie dokumentów zakupu, decyzji dyrektora/zarządu o wprowadzeniu norm ISO, itp. Wsparciem można objąć jedynie osobę, która w ramach wykonywanych zadań zawodowych na stanowisku pracy korzysta lub będzie korzystała z nowych technologii i narzędzi pracy.
 
Priorytet nr 5 – wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju;
Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania tego priorytetu powinien udowodnić, że wskazana forma kształcenia ustawicznego dotyczy obszaru kluczowego dla rozwoju powiatu legnickiego.
Przy wyborze obszarów/branż kluczowych Urząd Pracy brał pod uwagę Strategię Rozwoju Miasta Legnicy 2015-2020 PLUS dostępną na stronie internetowej Urzędu Miasta Legnicy.

Jako obszary/branże kluczowe dla rozwoju powiatu legnickiego Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy wskazuje:
  1. transport publiczny,
  2. turystyka i hotelarstwo,
  3. opieka społeczna oraz opieka nad dziećmi,
  4. usługi komunalne.
 
Priorytet nr 6 - wsparcie realizacji szkoleń dla instruktorów praktycznej nauki zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego;.
W ramach tego priorytetu środki KFS będą mogły sfinansować obowiązkowe szkolenia branżowe nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu zatrudnionych w publicznych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe oraz w publicznych placówkach kształcenia  ustawicznego i  w publicznych centrach kształcenia zawodowego – prowadzonych zarówno przez jednostki samorządu terytorialnego jak również przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.
Priorytet ten pozwala również na skorzystanie z dofinansowania do różnych form kształcenia ustawicznego osób, którym powierzono obowiązki instruktorów praktycznej nauki zawodu lub deklarujących chęć podjęcia się takiego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego. Grupę tę stanowią pracodawcy lub pracownicy podmiotów przyjmujących uczniów na staż bądź osoby prowadzące indywidualne gospodarstwo rolne.
Definicja stażu uczniowskiego wskazana w art. 121a ust. 1 ustawy Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 określa go jako staż w rzeczywistych warunkach pracy jaki w celu ułatwiania uzyskiwania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie, w którym kształcą się, mogą w okresie nauki odbywać uczniowie technikum i uczniowie branżowej szkoły I stopnia niebędący młodocianymi pracownikami. W czasie odbywania stażu uczniowskiego opiekę nad uczniem sprawuje wyznaczony przez podmiot przyjmujący na staż uczniowski opiekun stażu uczniowskiego.
Rozporządzenie MEN z 22 lutego 2019 roku w sprawie praktycznej nauki zawodu § 11 ust. 1 określa, że praktyki zawodowe organizowane u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych są prowadzone pod kierunkiem opiekunów praktyk zawodowych, którymi mogą być pracodawcy lub wyznaczeni przez nich pracownicy albo osoby prowadzące indywidualne gospodarstwo rolne.
 
Priorytet nr 7 – wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, wskazanych na liście przedsiębiorstw społecznych prowadzonej przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej;
 
Podmioty uprawnione do korzystania ze środków KFS w ramach tego priorytetu to:
  1. Przedsiębiorstwa społeczne wpisane na listę przedsiębiorstw społecznych prowadzoną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podmiot musi figurować na w/w liście na dzień złożenia wniosku.
Lista ta jest dostępna pod adresem:
http://www.bazaps.ekonomiaspoleczna.gov.pl/
  1. Spółdzielnie socjalne – posiadające odpowiedni status w Krajowym Rejestrze Sądowym,
  2. Zakłady aktywności zawodowej – utworzone przez gminę, powiat, fundację, stowarzyszenie lub inną organizację społeczną na podstawie decyzji wojewody.
 
KRYTERIUM 2 - zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
Nabywane w ramach kształcenia kompetencje będą oceniane pod względem zgodności z potrzebami lokalnego rynku pracy na podstawie informacji z Części IV wniosku oraz badań i analiz, jakimi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy:
- Barometr zawodów (Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat legnicki, prognoza na rok 2020, Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat Legnica – prognoza na rok 2020) ,
– Zawody deficytowe i nadwyżkowe (Powiat m. Legnica – Informacja sygnalna I półrocze 2019 r., Powiat legnicki – Informacja sygnalna I półrocze 2019 r.)
- Lista zawodów i specjalności, na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy na rok 2020.
 
KRYTERIUM 3 - koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do dofinansowania z KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
Ocenie podlegać będzie informacja zawarta w części V.1 wniosku poz. I – porównanie ceny kształcenia ustawicznego z ceną podobnych usług oferowanych na rynku.
 
KRYTERIUM 4 - posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
Certyfikat jakości usług posiadany przez realizatora kształcenia ustawicznego jest elementem pozwalającym wyróżnić wnioski, w których realizator taki dokument posiada.
Certyfikatu jakości nie stanowi np. wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, ponieważ wpis ten umożliwia jedynie uzyskanie zlecenia finansowanego ze środków publicznych na prowadzenie szkoleń dla bezrobotnych i poszukujących pracy. Lista certyfikatów jakości dotycząca wiarygodności standardu świadczonych usług opublikowana została na stronie PARP
Urząd dopuszcza ponadto Akredytację Kuratorium Oświaty.
Posiadane przez realizatora certyfikaty należy wskazać w Części V.1 pkt F wniosku i dołączyć do wniosku uwierzytelnioną kopię takiego dokumentu.
Brak certyfikatu nie jest powodem do odrzucenia wniosku ale może być elementem branym pod uwagę podczas negocjacji opisanych w kryterium 7 oceny.
 
KRYTERIUM 5 - w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
Nie będą finansowane kursy, których realizator nie posiada stosownych uprawnień, tj. dokumentu, na podstawie którego prowadzi pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego (wpis do Rejestru Szkół i Placówek Niepublicznych, odpowiednie PKD w CEiDG lub KRS).
 
KRYTERIUM 6 - plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym;
Plany dotyczące dalszego zatrudnienia pracownika lub, w przypadku pracodawcy, informacja na temat planów co do działalności firmy w przyszłości, to informacja wspomagająca uzasadnienie wniosku, nie jest to formalne zobowiązanie. Plany dotyczące dalszego zatrudnienia powinny być opisane dla każdego uczestnika kształcenia. Urząd bierze pod uwagę informacje zawarte we wniosku w Części IV pkt 2.
KRYTERIUM 7 - możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem przyznanego limitu. W ramach tego kryterium Urząd ustala:
  1. limit środków na jednego pracodawcę - 50 tys. złotych.
Następnie, jeśli limit środków jakimi dysponuje Urząd nadal będzie niewystarczający do objęcia wsparciem wszystkich pracodawców, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie,
  1. negocjacje treści wniosku w celu ustalenia ceny usługi kształcenia ustawicznego, liczby osób objętych kształceniem ustawicznym, realizatora usługi, programu kształcenia ustawicznego lub zakresu egzaminu, z uwzględnieniem zasady zapewnienia najwyższej jakości usługi oraz zachowania racjonalnego wydatkowania środków publicznych.
 
W przypadku pytań związanych z zasadami udzielania wsparcia ze środków KFS, bądź pojawiających się wątpliwości co do sposobu wypełnienia wniosku, informacji udzielają pracownicy Referatu Rozwoju Zasobów Ludzkich w siedzibie Urzędu (osobiście – w pok. nr 8, telefonicznie – pod nr 76/ 722 52 47).
 
UWAGA!
Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy może objaśnić sposób wypełnienia wniosku, nie może natomiast wypełniać go za wnioskodawcę. Nie ma możliwości konsultowania ani weryfikowania z pracownikami urzędu roboczych ani ostatecznych wersji składanych wniosków oraz wypełniania wniosku wspólnie z wnioskodawcą.
Załączniki
Wniosek KFS 2020 - wersja poprawiona (doc, 1171 KB)
Wniosek KFS - cz. VIII objasnienia (doc, 121 KB)
Załacznik C- Program kształcenia (doc, 110 KB)
Załacznik D- zakres egzaminu (doc, 68 KB)
ogłoszenie o naborze KFS 2020 (pdf, 3157 KB)
Barometr zawodów 2021 powiat legnicki i miasto Legnica (pdf, 185 KB)
Rozporządzenie MPiPS w sprawie przyznawania środków z KFS.pdf (pdf, 113 KB)
Regulamin PUP w Legnicy w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.pdf (pdf, 218 KB)
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.pdf (pdf, 557 KB)
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc de minimis w rolnictwie.pdf (pdf, 37 KB)