Pomoc dla Ukrainy - banner PUP_WUP

Rynek pracy - pomoc dla Ukrainy

Wydawca treści

Ogłoszenie o naborze wniosków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego KFS

Ogłoszenie z dnia 10.01.2024 r.
 
  1. Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego  (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracodawcy i pracowników w roku 2024.
W 2024 roku obowiązują zasady naboru i rozpatrywania wniosków o przyznanie środków KFS określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Dz. U. 2018 poz. 117), zwanym dalej „rozporządzeniem" oraz Regulaminie PUP w Legnicy w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Treść w/w dokumentów dostępna jest na stronie internetowej Urzędu.
Limit środków KFS (podstawowy) na 2024 rok wynosi 1 260 000,00 zł.
 
Wnioski o dofinansowanie mogą składać wyłącznie pracodawcy.
Pracodawca – jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika. Osoby pełniące funkcje zarządcze w spółkach, a także wspólnicy spółek prawa handlowego nie są pracodawcami; pracodawcą jest w  tym przypadku spółka.
Pracownik - osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Osoby pełniące funkcje zarządcze w spółkach są pracownikami, jeśli są zatrudnione w ramach umowy o pracę. Powołanie w skład zarządu spółki nie jest powołaniem z art. 68 § 1 Kodeksu pracy i nie nadaje statusu pracownika. Nie jest pracownikiem prezes zarządu będący jedynym lub większościowym udziałowcem spółki a także osoba współpracująca (małżonek, dzieci własne lub dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodzice oraz macocha i ojczym pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracujący przy prowadzeniu działalności).
 
  1. Termin naboru: od dnia 24 stycznia 2024 r. godz. 700 do dnia 31 stycznia 2024 r. godz. 1500
 
Jeden pracodawca składa jeden wniosek, w którym uwzględnia wszystkie działania, o których finansowanie się ubiega oraz wszystkie osoby, które chce nimi objąć. Pracodawcy, którzy mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy składają wniosek o przyznanie środków z KFS w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy.
 
Pracownicy/pracodawcy objęci wsparciem muszą być zatrudnieni/wykonywać pracę na terenie powiatu legnickiego. Urząd Pracy nie będzie brał pod uwagę pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu niż obszar działania Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy, gdyż środki KFS przeznacza się na rozwój przedsiębiorców powiatu legnickiego i Legnicy.
 
  1. Wnioski należy składać na aktualnym druku dostępnym do pobrania w wersji edytowalnej na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy:  www.legnica.praca.gov.pl.
  1. w formie papierowej – w siedzibie Urzędu w Legnicy, ul. Gen. Władysława Andersa 2 pokój 8, w godzinach od 700 do 1500. W przypadku wniosków nadesłanych pocztą lub przesyłką kurierską, o złożeniu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku do PUP;
  2. drogą elektroniczną - wnioski muszą być podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach  o podpisie elektronicznym lub potwierdzone profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej. O złożeniu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku na platformę ePUAP lub praca.gov.pl - w pierwszym dniu naboru od godz. 700, w ostatnim dniu naboru do godz. 1500.
Kolejność złożenia wniosków nie ma wpływu na ich ocenę.
Wnioski złożone przed rozpoczęciem lub po zakończeniu naboru nie będą rozpatrywane.
Składając wniosek, prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na ważne informacje i objaśnienia dotyczące wypełniania wniosku opisane w części VII i VIII.
 
  1. Do wniosku o  przyznanie  środków  z  KFS  zgodnie z § 5 ust. 2 rozporządzenia należy dołączyć:
  1. zaświadczenia lub oświadczenie o pomocy de minimis, w zakresie, o którym mowa w art. 37 ust. 1 pkt 1  i ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej  - Oświadczenie dotyczące otrzymanej w okresie ostatnich 3 lat pomocy de minimis oraz pomocy de minimis w rolnictwie i rybołówstwie znajduje się w pkt 3 części VI. „Oświadczenia Wnioskodawcy". Pracodawca może nieodpłatnie zweryfikować wysokość udzielonej mu pomocy de minimis w Systemie Udostępniania Danych o Pomocy (SUDOP) pod adresem https://sudop.uokik.gov.pl.
  2. informacje określone w przepisach wydanych na podstawie art. 37 ust. 2a ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej – odpowiedni załącznik: A - „Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis" lub B - „Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie" – druki do pobrania łącznie z wnioskiem,
  3. uwierzytelnioną kopię dokumentu potwierdzającego oznaczenie formy prawnej prowadzonej działalności w przypadku braku wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - np. umowa spółki cywilnej, statut w przypadku stowarzyszenia, fundacji czy spółdzielni lub inne dokumenty właściwe dla jednostek budżetowych, szkół, przedszkoli wraz z dokumentem wskazującym osobę umocowaną do reprezentowania pracodawcy,
  4. program kształcenia ustawicznego -  Załącznik C do wniosku:
Oryginał lub uwierzytelniona kopia programu kształcenia ustawicznego w przypadku ubiegania się o finansowanie kursów lub studiów podyplomowych powinien być złożony na załączniku C dla każdego kierunku kursu/studiów podyplomowych.
 
  1. zakres egzaminu – Załącznik D do wniosku:
Oryginał lub uwierzytelniona kopia zakresu egzaminu powinien być przedłożony na załączniku D do wniosku, jeżeli jego koszt będzie przedmiotem finansowania ze środków KFS.
 
  1. wzór dokumentu wystawianego przez realizatora usługi potwierdzającego kompetencje nabyte przez uczestników kształcenia ustawicznego, o ile nie wynika on z przepisów powszechnie obowiązujących.
Wzory dokumentów potwierdzających kompetencje nabyte przez uczestników kształcenia dotyczą kursów, studiów podyplomowych oraz egzaminów. Należy przedłożyć je odrębnie dla każdego przewidzianego do realizacji działania (np. jeżeli przedmiotem finansowania będą 3 kursy o różnej tematyce, to wniosek powinien zawierać 3 wzory dokumentów potwierdzających ukończenie kształcenia w danym zakresie).
Nie ma obowiązku dołączania do wniosku wzorów ww. dokumentów jeśli są one określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. W tej sytuacji wnioskodawca w części V.1 wniosku w poz. C powinien precyzyjnie wskazać przepis prawa, w którym wzór takiego dokumentu został określony, z podaniem jego publikatora (dziennik ustaw, rozporządzenie, rok wydania oraz nr/poz.), np. „Załącznik nr (...) do rozporządzenia z dnia (…) w sprawie (...), Dz.U. (…)".
W przypadku kursów zakończonych egzaminem zewnętrznym/państwowym - część V.1 wniosku stanowiącą porównanie dostępnych ofert rynkowych należy sporządzić odrębnie dla każdego kursu i egzaminu. W związku z tym do wniosku powinny zostać dołączone w odpowiedniej ilości sztuk:
  1. programy kształcenia (na załączniku C),
  2. zakresy egzaminów (na załączniku D),
  3. wzory dokumentów potwierdzających kompetencje nabyte przez uczestników odnoszące się do każdego kursu oraz egzaminu osobno (jeśli ich wzory wynikają z przepisów powszechnie obowiązujących wystarczy we wniosku wskazać podstawę prawną ich wydania).
 
UWAGA: W przypadku niedołączenia do wniosku któregokolwiek z wymienionych w pkt 4 ppkt I-VI ogłoszenia o naborze wniosków wymaganych załączników wniosek pozostaje bez rozpatrzenia.
W przypadku gdy pracodawcę reprezentuje pełnomocnik do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji pracodawcy. Pełnomocnictwo należy przedłożyć w oryginale, w postaci notarialnie potwierdzonej kopii lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę udzielającą pełnomocnictwa.
 
  1. Etapy oceny wniosków.
  1. Kryteria oceny formalnej:
  1. wniosek jest kompletny (zawiera wymagane załączniki),
  2. wnioskodawca ma siedzibę lub prowadzi działalność na terenie Legnicy lub powiatu legnickiego,
  3. wniosek został podpisany przez osoby upoważnione,
  4. wnioskodawca na dzień złożenia wniosku spełnia definicję pracodawcy wg Kodeksu Pracy,
  5. wnioskodawca wykazał, że na dzień złożenia wniosku każdy z pracowników wytypowanych do objęcia wparciem spełnia definicję pracownika wg Kodeksu Pracy,
  6. działania planowane do realizacji spełniają definicję kształcenia ustawicznego,
  7. oświadczenia złożone przez Wnioskodawcę nie wykluczają przyznania dofinansowania,
  8. wniosek złożony i wypełniony prawidłowo (wszystkie zawarte we wniosku elementy czytelnie wypełnione).
W przypadku niedołączenia do wniosku wymaganych załączników (kryterium a), wskazanych w pkt 4 ppkt I-VI ogłoszenia o naborze wniosków, wniosek pozostaje bez rozpatrzenia.
 
W przypadku nie spełniania warunków ubiegania się o środki KFS opisanych w kryteriach od b) do g) wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie. W przypadku negatywnego rozpatrzenia wniosku Urząd uzasadnia odmowę.
 
W przypadku gdy wniosek pracodawcy jest nieprawidłowo wypełniony (kryterium h), Dyrektor wyznaczy termin nie krótszy niż 7 i nie dłuższy niż 14 dni na jego poprawienie. Wnioski niepoprawione w wyznaczonym terminie pozostają bez rozpatrzenia.
 
  1. Kryteria oceny merytorycznej:
KRYTERIUM 1 - zgodność dofinansowania działań z ustalonymi przez Ministra właściwego ds. pracy priorytetami wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2024:
Dofinansowaniem ze środków KFS zostaną objęte wnioski, które spełniają wymagania przynajmniej jednego z poniższych priorytetów:
Priorytet nr 1 – wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy;
Pod pojęciem procesów należy rozumieć serię powiązanych ze sobą działań lub zadań, które rozwiązują problem lub prowadzą do osiągnięcia określonego efektu. Proces wdrożenia nowej technologii ma natomiast prowadzić do wytworzenia nowych lub znacząco ulepszonych produktów. Ma to miejsce w sytuacji, kiedy np. przedsiębiorstwo produkcyjne wdraża nowe technologie i systemy lub zamierza zakupić nowe maszyny lub urządzenia, a pracownicy objęci kształceniem ustawicznym będą wykonywać zadania związane z wprowadzanymi zmianami.
Wnioskodawca powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu jednego miesiąca od ukończenia kształcenia zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/planowanymi do wprowadzenia zmianami.
Wsparciem w ramach tego priorytetu można objąć jedynie osobę, która w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych/na stanowisku pracy korzysta lub będzie korzystała z nowych technologii i narzędzi pracy lub wdrażała nowe procesy.
Oświadczenie znajduje w części VI pkt 5 „Oświadczenia wnioskodawcy".
 
Priorytet nr 2 – wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
Przy ocenie wniosku Urząd Pracy będzie brał pod uwagę zawody wskazane w badaniu „Barometr zawodów":
- Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat legnicki - prognoza na rok 2024 https://barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-plakatach?publication=county&province=1&county=31&year=2024&form-group%5B%5D=all
 - Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat Legnica - prognoza na rok 2024 https://barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-plakatach?publication=county&province=1&county=50&year=2024&form-group%5B%5D=all
Wnioskodawca wskazuje kody zawodów deficytowych, których dotyczy kształcenie, w części IV pkt 3 kol. 4.
Kody zawodów i opisy zadań zawodowych można znaleźć na stronie:
https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci/wyszukiwarka-opisow-zawodow
 
Priorytet nr 3 - wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych;
Dotyczy pracowników (matki, ojca, opiekuna prawnego), którzy w ciągu jednego roku przed datą złożenia wniosku podjęły pracę po przerwie spowodowanej sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz członków rodzin wielodzietnych, którzy na dzień złożenia wniosku posiadają Kartę Dużej Rodziny bądź spełniają warunki jej posiadania. Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Z dofinansowania mogą korzystać członkowie rodzin wielodzietnych tj. rodzice, ich małżonkowie oraz pracujące dzieci pozostające z nimi w jednym gospodarstwie domowym.
Oświadczenie znajduje w części VI pkt 6 „Oświadczenia wnioskodawcy".
 
Priorytet nr 4 – wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych;
Wnioskodawca w uzasadnieniu powinien wykazać, że posiadanie konkretnych umiejętności cyfrowych, które objęte są tematyką wnioskowanego szkolenia, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę kierowaną na szkolenie.
Kompetencje cyfrowe obejmują również zagadnienia związane z komunikowaniem się, umiejętnościami korzystania z mediów, umiejętnościami wyszukiwania i korzystania z różnego typu danych w formie elektronicznej czy cyberbezpieczeństwem.
 
Priorytet nr 5 – wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej;
Priorytet wynika z trwającej obecnie transformacji branży motoryzacyjnej w kierunku napędów niskoemisyjnych i zeroemisyjnych oraz wzrostu wykorzystania paliw alternatywnych. W przypadku serwisów obsługujących i naprawiających dotychczas tradycyjne pojazdy spalinowe pojawia się potrzeba podnoszenia umiejętności w zakresie budowy zeroemisyjnych i niskoemisyjnych układów napędowych oraz diagnozowania i naprawy ich usterek. Kształcenie ma prowadzić do nabycia umiejętności związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.
O przynależności do branży motoryzacyjnej będzie decydować posiadanie jako przeważającego jednego z poniższych kodów PKD:
29.10.B Produkcja samochodów osobowych,
29.10.C Produkcja autobusów,
29.10.D Produkcja pojazdów samochodowych przeznaczonych do przewozu towarów,
29.10.E Produkcja pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli,
29.20.Z Produkcja nadwozi do pojazdów silnikowych; produkcja przyczep i naczep,
29.31.Z Produkcja wyposażenia elektrycznego i elektronicznego do pojazdów silnikowych,
29.32.Z Produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli, 45.20.Z Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli.
Oświadczenie znajduje w części VI pkt 7 „Oświadczenia wnioskodawcy".
 
Priorytet nr 6 – wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia;
W ramach tego priorytetu może być finansowane kształcenie osób wyłącznie w wieku powyżej 45 roku życia. Decyduje wiek osoby w momencie składania wniosku o dofinansowanie.  
 
Priorytet nr 7 – wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
W ramach tego priorytetu mogą być finansowane szkolenia zarówno dla cudzoziemców jak i polskich pracowników, które dotyczą specyficznych potrzeb, jakie mają pracownicy cudzoziemscy i pracodawcy ich zatrudniający.
Wśród specyficznych potrzeb pracowników cudzoziemskich wskazać można w szczególności: doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy, doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu, ułatwianie rozwijania i uznawania w Polsce kwalifikacji nabytych w innym kraju a także rozwój miękkich kompetencji uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów zatrudniających cudzoziemców.
Ze szkoleń w ramach tego priorytetu mogą korzystać również pracodawcy i pracownicy z polskim obywatelstwem o ile wykażą w uzasadnieniu wniosku, że szkolenie to ułatwi czy też umożliwi im pracę z zatrudnionymi bądź planowanymi do zatrudnienia w przyszłości cudzoziemcami.
Oświadczenie znajduje w części VI pkt 8 „Oświadczenia wnioskodawcy".
 
Priorytet nr 8 – wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganie sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach;
W ramach tego priorytetu mogą być finansowane szkolenia przede wszystkim dla właścicieli firm, kadry zarządzającej, menadżerów realizujących zadania w obszarze zarządzania i finansów, które są dedykowane dla danej branży i dotyczą analizowania sytuacji finansowej, pozwalają na poznanie w praktyce narzędzi do controllingu i monitorowania kondycji danego przedsiębiorstwa, podczas których omówione zostaną przypadki odstępstw od przyjętych norm w zakresie prawidłowego zarzadzania finansami, nakładami na inwestycje czy marketing a także uczące pozyskiwania dodatkowych preferencyjnych źródeł dofinansowania lub restrukturyzacji zadłużenia. Kształcenie powinno dotyczyć prawidłowej identyfikacji ryzyk towarzyszących danej działalności gospodarczej, umiejętności prawidłowej oceny sytuacji finansowej, trafnej oceny symptomów zwiastujących nadchodzący kryzys finansowy w danej firmie, a przede wszystkim umiejętności znajdowania konkretnych sposobów i rozwiązań przezwyciężenia trudności i umiejętności budowania długofalowej odporności na kryzysy.
Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania niniejszego priorytetu powinien wykazać powiązanie zakresu obowiązków pracownika z wnioskowanym szkoleniem oraz uzasadnić jak posiadanie konkretnych umiejętności i wiedzy objętych kształceniem jest powiązane z zarządzaniem finansami i zapobieganiem sytuacjom kryzysowym w ramach pracy wykonywanej w danej firmie.  
 
KRYTERIUM 2 - zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
Nabywane w ramach kształcenia kompetencje będą oceniane pod względem zgodności z potrzebami lokalnego rynku pracy na podstawie informacji z Części IV wniosku oraz pomocniczo badań i analiz, jakimi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy:
- Barometr zawodów (Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat legnicki, prognoza na rok 2024, Prognozowane zapotrzebowanie na zawody Powiat Legnica - prognoza na rok 2024),
- Lista zawodów i specjalności, na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy na rok 2024.
 
KRYTERIUM 3 - koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do dofinansowania z KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
Ocenie podlegać będzie informacja zawarta w części V.1 wniosku poz. I – porównanie ceny kształcenia ustawicznego z ceną podobnych usług oferowanych na rynku.
 
KRYTERIUM 4 - posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
Certyfikat jakości usług posiadany przez realizatora kształcenia ustawicznego jest elementem pozwalającym wyróżnić wnioski, w których realizator taki dokument posiada.
Certyfikatu jakości nie stanowi np. wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, ponieważ wpis ten umożliwia jedynie uzyskanie zlecenia finansowanego ze środków publicznych na prowadzenie szkoleń dla bezrobotnych i poszukujących pracy. Lista certyfikatów jakości dotycząca wiarygodności standardu świadczonych usług opublikowana została na stronie PARP:
https://www.parp.gov.pl/component/content/article/84720:aktualizacja-listy-certyfikatow-lub-dokumentow-poswiadczajacych-udzielenie-akredytacji---stan-na-10-sierpnia-2023-r
Urząd dopuszcza ponadto Akredytację Kuratorium Oświaty.
Posiadane przez realizatora certyfikaty należy wskazać w Części V.1 pkt F wniosku i dołączyć do wniosku uwierzytelnioną kopię takiego dokumentu.
Brak certyfikatu nie jest powodem do odrzucenia wniosku ale może być elementem branym pod uwagę podczas negocjacji opisanych w kryterium 7 oceny.
 
KRYTERIUM 5 - w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
Nie będą finansowane kursy, których realizator nie posiada stosownych uprawnień, tj. dokumentu, na podstawie którego prowadzi pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego (wpis do Rejestru Szkół i Placówek Niepublicznych, odpowiednie PKD w CEiDG lub KRS).
 
KRYTERIUM 6 - plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym;
Plany dotyczące dalszego zatrudnienia pracownika lub, w przypadku pracodawcy, informacja na temat planów co do działalności firmy w przyszłości, to informacja wspomagająca uzasadnienie wniosku, nie jest to formalne zobowiązanie. Plany dotyczące dalszego zatrudnienia powinny być opisane dla każdego uczestnika kształcenia. Urząd bierze pod uwagę informacje zawarte we wniosku w Części IV pkt 2.
 
KRYTERIUM 7 - możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem przyznanego limitu.
W przypadku, gdy łączna kwota złożonych wniosków kwalifikujących się do pozytywnego rozpatrzenia przekroczy kwotę posiadanego limitu, Urząd zastosuje negocjacje* w celu objęcia wsparciem każdego pracodawcy.
W roku 2023 średni koszt dofinansowania na uczestnika kształcenia wyniósł 1 877,60 zł, na pracodawcę (firmę) 14 312 zł, limit ogólny KFS (podstawowy + rezerwa): 1 450 000,00 zł.
 
W przypadku pytań związanych z zasadami udzielania wsparcia ze środków KFS, bądź pojawiających się wątpliwości co do sposobu wypełnienia wniosku, informacji udzielają pracownicy Referatu Rozwoju Zasobów Ludzkich pod nr telefonu 76/ 722 52 47.
 
Nie ma możliwości konsultowania ani weryfikowania z pracownikami urzędu roboczych ani ostatecznych wersji składanych wniosków oraz wypełniania wniosku wspólnie z pracownikami urzędu.
 
 
* §6 ust. 4 Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Dz. U. 2018 poz. 117) „Dopuszcza się negocjacje pomiędzy starostą a pracodawcą treści wniosku, w celu ustalenia ceny usługi kształcenia ustawicznego, liczby osób objętych kształceniem ustawicznym, realizatora usługi, programu kształcenia ustawicznego lub zakresu egzaminu, z uwzględnieniem zasady zapewnienia najwyższej jakości usługi oraz zachowania racjonalnego wydatkowania środków publicznych."
 
 

Załączniki

Ogłoszenie o naborze wnioksów KFS
Ogłoszenie o naborze wnioksów KFS.doc 104 KB
Wniosek KFS 2024
Wniosek KFS 2024.doc 1270 KB
Załącznik C- Program kształcenia
Załącznik C- Program kształcenia.doc 112 KB
Załacznik D- Zakres egzaminu
Załacznik D- Zakres egzaminu.doc 69 KB
Prognoza na 2024- powiat legnicki
Prognoza na 2024- powiat legnicki.pdf 106 KB
Prognoza na 2024- Legnica
Prognoza na 2024- Legnica.pdf 106 KB
lista zawodów i specjalności 2024
lista zawodów i specjalności 2024.pdf 282 KB
Regulamin KFS
Regulamin KFS.pdf 258 KB
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc de minimis w rolnictwie
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc de minimis w rolnictwie.pdf 38 KB
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.pdf 588 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu nawigacji